انواع قهوه فله و برند
خانه / قهوه تورابیکا / بازار فروش قهوه تورابیکا اصل در بازار داخلی و جهانی

بازار فروش قهوه تورابیکا اصل در بازار داخلی و جهانی

قهوه تورابیکا اصل قابل خریداری از مراکز فروش قهوه از جمله بازار های داخلی و بازار جهانی می باشد. قهوه نوعی دانه خوراکی است که از درختی به همین نام به دست می آید. اندازه دانه های قهوه شبیه میوه گیلاس است که قرمز رنگ است. محل رویش و شرایط آب و هوایی مناسب برای آن، مناطق گرمسیری است. قهوه به صورت درختچه ای است قابلیت رشد و رویش را تا ارتفاع سه متری دارد. در هر هکتار در شرایط خوب نگهداری و محصول دهی بهینه باید مقدار هفده تن قهوه به دست آید که کود و آبیاری به موقع در این زمینه از اهمیت خاصی برخوردار است.

بازار فروش قهوه تورابیکا اصل در بازار داخلی و جهانی

عرضه قهوه تورابیکا در بازار جهانی

عرضه قهوه تورابیکا در بازار جهانیبرخی منابع کشور اتیوپی را خاستگاه قهوه و برخی دیگر یمن را خاستگاه قهوه می دانند. در قرن سیزده به دلیل این که اسلام نوشیدنی های حاوی الکل را حرام دانست، قهوه به عنوان یک نوشیدنی جایگزین آن در کشور های عربی مورد استفاده قرار گرفت.

در قرون هفده هندیان نیز به پرورش دانه های قهوه پرداختند. از این زمان به بعد بود که قهوه به اروپا و برای اولین بار به کشور انگلستان راه یافت. در واقع در این کشور نخستین کافی شاپ ها در شهر های لندن و آکسفورد راه اندازی شدند. شرایط نا مناسب آب و هوایی انگلیسی ها را ناچار به کشت چای به جای قهوه نمود. 

عرضه قهوه با برند های مختلفی صورت می گیرد که تورابیکا نامی از این برند هاست. در بازار های جهانی بهترین نوع قهوه و پر فروش ترین برند های آن به ویژه برای کشور هایی که دارای آمار مصرف بالای قهوه می باشند به فروش می رسد.

برترین توزیع کننده قهوه تورابیکا در عرصه بین المللی

برترین توزیع کننده قهوه تورابیکا در عرصه بین المللیدر قرون 18 نوشیدن قهوه در کشور های اروپائی کاملا مرسوم شده و این مناطق قهوه را به دیگر کشور ها برای کشت معرفی نمودند. برترین توزیع کنندگان قهوه با برند تورابیکا در عرصه بین الملل برترین تولید کننده آن نیز می باشند. 

خرید قهوه در سطح وسیع امروزه از بزرگ ترین کشور های تولید کننده آن صورت می گیرد. این کشور ها عبارتند از:

 • پورتوریکو
 • برزیل
 • کلمبیا
 • ویتنام
 • اندونزی
 • مکزیک
 • هند

توزیع کنندگان قهوه گروه های تجاری هستند که در سطح بین الملل فعالیت دارند و در امر صادرات و واردات به هر کشور گام های مهمی را بر می دارند. توزیع قهوه بر اساس میزان سرانه مصرف می باشد. مثلا کشور فنلاند دارای مصرف سرانه یازده کیلوگرم در سال قهوه می باشد که بیشترین آمار مصرف قهوه را در بین کشور های مختلف به خود اختصاص داده است.

خریدار قهوه تورابیکا بر اساس استاندارد

خریدار قهوه تورابیکا بر اساس استاندارد

یکی از مراحل مهم آماده سازی قهوه رست کردن قهوه خام می باشد. بو دادن قهوه منجر به تولید قهوه با رنگ های مختلف می شود که متناسب با زمان تفت دادن و درجه حرارت آن رنگ قهوه ای به صورت تیره یا روشن تولید خواهد شد.
مثلا 
رنگ دارچینی، طعم ترش، سطح خشک و رنگ قهوه ای روشن دارد که آمریکائی ها بیشترین مصرف کنندگان آن بوده و هر چه از رنگ دارچینی به سمت رنگ های دیگر برویم، قهوه ای تیره تر به دست می آید که در نهایت قهوه سیاه رنگ با طعم زغالی به وجود خواهد آمد.

در فروشگاه، قهوه با طعم ها و رنگ های متفاوت به فروش می رسد. خریداران قهوه ممکن است دانه قهوه سبز را خریداری کرده و خود آن را بو دهند. یا این که ممکن است از قهوه های آماده مانند انواع قهوه تورابیکا خرید نمایند. به این ترتیب ممکن است قهوه تورابیکا رژیمی را خریداری نموده و در هر زمان که قصد مصرف آن را داشته باشند بتوانند در حداقل زمان از آن استفاده نمایند. 

استاندارد های خاصی برای تولید قهوه در نظر گرفته شده است که رعایت آنها منجر به تولید قهوه اصل خواهد شد. از آن جا که طعم انواع قهوه متفاوت است و برخی انواع آن عطر بیشتر و طعم ملایمتری دارند و تعدادی دیگر کافئین بیشتری دارند، بنابراین خریداران آن نیز با توجه به ذائقه خود به خرید می پردازند. 

بهترین فروشنده قهوه با کیفیت مناسب

بهترین فروشنده قهوه با کیفیت مناسبمعمولا نمایندگی های فروش می توانند به عنوان بهترین فروشنده یک کالا از جمله قهوه مورد مراجعه افراد قرار گیرند. نمایندگی قهوه در ایران نیز مرکزی برای عرضه قهوه خارجی و قهوه آماده داخلی می باشد که دارای مراجعه کنندگانی از مناطق مختلف است.

فروشندگان برتر این رشته، بهترین نوع قهوه را با کیفیت مناسب به مشتریان عرضه می دارند. در این مورد ممکن است بسته بندی قهوه و برند آن برای خریداران مهم باشد که در آن مورد هم توضیحات لازم از سوی فروشندگان به خریداران ارائه می شود. 

همچنین فروشندگان قهوه ممکن است در مورد خواص و میزان کالری قهوه نیز اطلاعات جامعی داشته باشند که آنها را به خریداران انتقال دهند.

خریداران مختلف زمانی که از خواص یک ماده خوراکی آگاهی داشته باشند انگیزه بیشتری برای خرید پیدا می کنند. بنابراین فروشندگان موفق کسانی هستند که بتوانند این اطلاعات را به موقع و به هنگام در اختیار مشتریان قرار دهند.

فروشگاه قهوه تورابیکا درجه یک ایرانی

فروشگاه قهوه تورابیکا درجه یک ایرانیفرآوری دانه های قهوه به دو شکل صورت می گیرد. روش:

 • تر که لایه بیرونی آن طی فرایند تخمیر درون تانک از دانه جدا می شود.
 • خشک که دانه های قهوه به صورت مستقیم زیر نور آفتاب خشک می شوند.

هر کدام از روش های فوق مراحل مختلفی را طی می کند که منجر به تولید قهوه می شود. شرکت قهوه تورابیکا محصول تولیدی خود را به فروشگاه های مختلف توزیع می نماید.

بازاریابان و ویزیتور های این شرکت از طریق مراجعه به فروشگاه های مختلف این محصول را به آنها معرفی می نمایند. فرایند معرفی و همچنین شیوه های ارتباط کلامی و غیر کلامی بازایابان نقش موثری در میزان فروش خواهد داشت. در این صورت اگر مشتریان متقاعد به خرید قهوه درجه یک ایرانی شوند، یکی از اصلی ترین گام های فروش برداشته شده است.

قیمت روز قهوه در تهران

قیمت روز قهوه در تهرانطعم و میزان کافئین در هر یک از انواع قهوه که شامل:

 • قهوه عربیکا با تولید زیاد
 • قهوه لیبریکا با تولید محدود
 • قهوه روبوستا با تولید متوسط و کمتر از قهوه عربیکا

می شوند متفاوت است. به طور مثال، قهوه روبوستا طعم تلخ و کافئین بالا و قهوه عربیکا کافئین کم و عطر بیشتری دارد. به طور کلی قهوه عربیکا به دلیل عطر و طعم فوق العاده مصرف بیشتری در مقایسه با دو نوع دیگر دارد. 

قهوه نوعی کالای وارداتی است که به صورت خام از کشور هایی همچون:

 • برزیل، ویتنام، و اندونزی

به ایران وارد شده و توزیع آن به قیمت روز در بازار های بزرگی همچون بازار تهران صورت می گیرد. واقع شدن جمعیت زیاد در تهران سبب تقاضای بیشتر برای این محصول شده و از این رو شرکت هایی که در زمینه توزیع و فروش قهوه فعالیت دارند، میزان فروش بیشتر و فعالیت گسترده تری را به خود اختصاص داده اند.

قیمت روز قهوه با نرخ ارز و هزینه های گمرکی آن تعیین می شود. مثلا در صورتی که مالیات یا هزینه های ترخیص قهوه از گمرک افزایش یابد، تاثیر مستقیم بر قیمت این کالای وارداتی خواهد داشت. بنابراین تجار و بازرگانان قهوه برای تجارت خود مستلزم دریافت اطلاعات به روز و آخرین اخبار در این زمینه می باشند.

تولید کننده قهوه در کشور

تولید کننده قهوه در کشورایران از تولید کنندگان قهوه به شمار نمی رود. در سال های اخیر تنها در نواحی جنوب و جنوب شرقی فعالیت هایی در این زمینه مشاهده شده است که در ابتدای راه صنعت تولید قهوه می باشد. 

این محصول از کشور های تولید کننده قهوه به صورت خام یا آماده و فله خریداری شده و در کارخانجات داخلی ایران به صورت قهوه آماده و فوری بسته بندی می شود. انواع بسته بندی های قهوه دارای طعم های متنوع است و برخی از آنها طعم تلخ تری در مقایسه با انواع دیگر دارند.

این کارخانجات پس از بسته بندی قهوه آماده را با نام و برند خود در داخل کشور به فروش می رسانند و تامین کننده نیاز بخش های مختلف و شهر های گوناگون به قهوه می باشند.

پس از آماده سازی قهوه، مهمترین مرحله فروش، یعنی بازار یابی آغاز می شود. در واقع بهترین محصولات تولیدی نیز در صورتی که فاقد هر گونه مشتری و خریداری باشند در عمل هیچ ارزشی ندارند و مستلزم معرفی به مردم در گوشه و کنار شهر های مختلف می باشند.

کارخانه معتبر قهوه در مشهد

کارخانه معتبر قهوه در مشهدهمان طور که بیان شد، فعالیت کارخانجات قهوه در نقاط مختلف ایران از جمله مشهد محدود به بسته بندی و فرآوری قهوه آماده می باشد. از این رو هر کارخانه و شرکت تولیدی با مارک خود به بسته بندی قهوه و عرضه آن به بازار می پردازد. 

بسته های قهوه شامل تعداد شاسه های متفاوتی است و خرید شاسه به صورت تکی نیز ممکن است. کارخانجات قهوه می توانند به عنوان نوعی فروشگاه تخصصی قهوه نیز به فعالیت بپردازند و تولیدات خود را از طریق فروش مستقیم به مشتریان عرضه دارند.

قهوه برزیلی و قهوه اندونزی از جمله قهوه های وارداتی به ایران هستند که در این کارخانجات طبق اصول استاندارد و به کمک ماشین آلات مختلف آماده عرضه به بازار های مصرف می شوند.

وارد کننده قهوه

وارد کننده قهوههمچنان که برخی کشور ها جزء بزرگ ترین تولید کنندگان قهوه در جهان به شمار می روند، برخی دیگر نیز به عنوان بزرگ ترین وارد کنندگان قهوه محسوب می شوند. از جمله کشور های:

 • فنلاند با مصرف سرانه یازده کیلوگرم در سال
 • دانمارک 9.7 کیلوگرم در سال
 • نروژ 9.5 کیلوگرم در سال
 • سوئد 8.6 کیلوگرم در سال
 • استرالیا 7.8 کیلوگرم در سال
 • آمریکا 4.1 کیلو گرم در سال

در بین کشور های نام برده شده، آمریکا بزرگ ترین وارد کننده قهوه به شمار می رود اما بزرگ ترین مصرف کننده نبوده و سرانه مصرف آن از کشور های دیگر کمتر می باشد.

وارد کنندگان قهوه، شرکت هایی هستند که در زمینه واردات چنین کالا هایی تجربه کافی را دارند و با اصول مختلف و قوانین مهم صادرات و واردات کالا آشنایی دارند. همچنین با مجهز شدن به آخرین اخبار و اطلاعات روز می توانند تجارت موفقی را در این زمینه داشته باشند.

صادرات قهوه تورابیکا اصل در کشور های خاورمیانه

صادرات قهوه تورابیکا اصل در کشور های خاورمیانهبخشی از قهوه تورابیکای اصل به کشور های خاور میانه صادر می شود. صادرات قهوه به هر کشور بر اساس میزان مصرف سالیانه آن صورت می گیرد. بنابراین در صورت افزایش مصرف سرانه میزان صادرات شرکت های مختلف نیز افزایش خواهد یافت.

قهوه تورابیکا به صورت بسته بندی شده که هر کدام دارای تعداد شاسه هایی با وزن مشخص می باشند به فروش می رسد. تورابیکا محصول کشور اندونزی یکی از بزرگترین کشور های تولید کننده و مرکز کاشت درخت قهوه به شمار می رود.

برخی از بسته بندی های تورابیکا همراه مواد افزودنی همچون کاکائو می باشد که طعم خاصی به آن می دهد. این محصولات به شکل آماده است و در کمترین زمان آماده مصرف و گذراندن یک عصر دل نشین می باشد.

مرکز خرید و فروش قهوه در ایران

مرکز خرید و فروش قهوه در ایرانتغییر سبک زندگی از سنتی به مدرنیته با خود تغییرات دیگری را نیز به همراه داشته است که افزایش مصرف قهوه در ایران که به نوعی برخاسته از سبک زندگی فرنگی و غرب نشینی است، گواه این مدعاست.

از این رو مراکز خرید و فروش قهوه در ایران به طور چشمگیری به ویژه در سال های اخیر افزایش یافته است. نوشیدن قهوه امروزه به یک رفتار لوکس تبدیل شده است که به ویژه در بین جوانان گسترش بیشتری داشته است. 

مراکز خرید و فروش قهوه در شهر هایی همچون تهران به صورت گسترده مشغول به فعالیت می باشند و اکثر آنها را می توان در مراکز خرید و پاساژ های عرضه کننده پوشاک به خوبی مشاهده نمود.

در این مراکز انواع قهوه به مراجعه کنندگان معرفی شده و در صورت درخواست مشتری عمل آسیاب کردن و پودر نمودن آن نیز در حضور او انجام می گیرد. برخی از فروشندگان قهوه امکان تست قهوه را نیز برای خریداران فراهم نموده اند که بهترین شکل ممکن برای خرید رضایت بخش مراجعه کنندگان و خریدی مناسب می باشد.

نمایندگی قهوه مرغوب

نمایندگی قهوه مرغوبعرضه عمده قهوه در تهران و لیست قیمت قهوه از جمله مواردی است که از طریق نمایندگی های فروش می توان اطلاعات مربوط به آن را به دست آورد.

گروه تولیدی قهوه و فرآوری آن، به کمک نمایندگی های خود عرضه کننده بهترین قهوه ارزان و مرغوب می باشند. تولید قهوه کافئین بالا یا کافئین پایین توسط بخش ها و کارخانجات صنعتی انجام می شود که این تولید کنندگان با دایر نمودن دفاتر نمایندگی در شهر های مختلف امکان فروش و در دسترس قرار دادن آن را برای همگان میسر نموده اند.

تهیه و خریداری قهوه مرغوب نقش موثری در برخورداری از خواص آن دارد. قهوه از نوشیدنی های پر خاصیتی است که مصرف مناسب و به هنگام آن می تواند تاثیرات قابل ملاحظه ای از خود بر جای گذارد. قهوه نوعی نوشیدنی پر کالری و انرژی زاست که خستگی را برطرف می سازد و آنتی اکسیدان های حاوی آن برای بدن خواص بی نظیری دارد. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هدا میرغفوری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125214798
آدرس کانال: choconik@
آدرس کارخانه: تهران، شهرک صنعتی شهریار
پست الکترونیکی: nikcommercial@gmail.com